Grand Koliba

MIESTO: Bratislava Vinohrady
DÁTUM: 2020

Obytný súbor Grand Koliba vznikal v členitom teréne bývalých kolibských vinohradov. Zeleň obkolesujúca 4 obytné domy sa nachádza na viacerých terasách.
Územím sa vinie gledíčiová alej. Tento druh nebol volený náhodou. Gledíčie sú odolné mestské stromy so vzdušnou korunou. Strom vytvára etážovitú korunu s úzkymi, perovito zloženými listami, pripomínajúci agáty, ktoré tu na svahoch divoko rastú. Gledíčia nevrhá hlboký tieň a tak poskytne v budúcnosti príjemné pritienenie nad chodníkmi a cestou, ale zároveň nezabráni priehľadom na mesto. V obvodových líniách areálu sú sadené jaseňovce metlinaté so štíhlou korunou, tiež volené s ohľadom na ponechanie priehľadov na panorámu mesta.
V strednej časti obytného súboru vznikol malý parčík s fontánou. Rozprestiera sa na terase s panoramatickým výhľadom na mesto. Okolie fontány lemujú viackmene muchovníkov podsadené vždyzelenými ľubovníkmi s veľkými žltými kvetmi. V parku sú multifunkčné herné prvky, preliezky a lavičky. Je tu i vysadený vinič, ktorý je reminiscenciou na bývalé vinice na týchto miestach.
Záhony lemujúce cesty a chodníky tvoria skupiny okrasných tráv, kolibské skaly a solitérne kamene a skupiny suchomilných trvaliek s jarnými cibuľovinami.