Kniha Jozef Porubčin

Ateliertoman > Médiá > Kniha Jozef Porubčin

Kniha Jozef Porubčin

https://www.ateliertoman.sk/kniha-jozef-porubcin/
Som nesmierne hrdá, že Vám môžem predstaviť monografiu môjho otca, slovenského akademického maliara a reštaurátora, Jozefa Porubčina, človeka, ktorý pre Bratislavu vytvoril Mier. Áno, Mier je dielo, ktoré mnohí Bratislavčania a Bratislavčanky poznajú ako zrenovovanú monumentálnu maľbu na panelovom bytovom dome v Zrkadlovom Háji v Petržalke. Na poctu tejto ikonickej monumentálky vyšla i limitovaná edícia výrobkov s jej dizajnom  https://www.kompot.sk/authors/jozef-porubcin-en-us/
[/vc_column][/vc_row]
Monografia je prehľadnou kronikou umelcovej tvorby, ktorá má rozsiahly diapazón, od kresby, maľby, cez monumentálnu tvorbu, sakrálnu tvorbu až po reštaurovanie. Zachytáva nesmiernu kreativitu a rozmanitosť diel od mladosti po súčasnosť.
Tatko, ako ho volám, je umelcom pokorným, jemným a dôsledným. Pri tvorbe sa nenáhli, necháva, aby téma vyzrievala s každým detailom. Ťahy štetca sú presné a plynulé. Je realistom s bohatým svetom vlastnej fantázie, ktorý celý život ostal verný svojmu duchovnému názoru a preto i jeho diela oslovujú diváka s rovnakou intenzitou bez ohľadu na vek či čas.
Pozývam Vás preto k nahliadnutiu do umelcovej bohatej a rôznorodej tvorby v krásnej publikácii, ktorá by nemala chýbať vo vašej knižnici. Môžte ju nájsť v každom dobrom slovenskom kníhkupectve, či si ju objednať u nás.
Pre objednanie monografie nám napíšte na našu mailovú adresu: katarina@ateliertoman.sk, predmet „monografia Jozef Porubčin“.
Cena diela: 50,99 €

GALÉRIA

Posted By

Veronika Polakovicova